Stencibility festivalist

Stencibility on rahvusvaheline tänavakunsti festival, mis toimub peamiselt Tartus, ent rändab aeg-ajalt ringi ka teistes Eesti linnades ja ka väljamaal. Festivali raames loovad kunstnikud igal aastal tänavatele kümneid uusi teoseid, samuti korraldatakse tuure, näituseid, kunstioksjoneid ja -laatasid jmt. Eesti kõige esimese tänavakunstifestivalina (aastast 2010) on see kasvanud käsikäes tänavakunsti arenguga ning saanud tänaseks üheks Baltikumi tähtsaimaks tänavakunstisündmuseks.

Soovime festivaliga toetada vaba tänavakunsti ideed, hoida Eesti tänavakunsti elujõulisena ning tuua linnaelanike argipäeva ja tänavatele rohkem kunsti. Soovime säilitada festivalil osalevate kunstnike loomingulist vabadust kui tänavakunsti kõige tähtsamat elementi. Festivalil osalevad kunstnikud saavad festivali eel võimalike seinte asukohtadega märgistatud kaardi, jalgratta ja aerosoolipurgid. Seinade omanikud on andnud nõusoleku nende pindu lõuendina kasutada, aga teose vormi  ja sisu üle otsustavad vaid kunstnikud ise. Teosed sünnivad kohapeal, inspireerituna ümbritsevast keskkonnast, inimestest ja tekkinud vestlustest.

Igal aastal luuakse Tartu linnaruumi kümneid uusi tänavakunsti töid, teoseid loovad kümned kunstnikud nii Eestist kui muudest riikidest. Näiteks on festivalil kaasa löönud SEPE, MTO, Kashink, Animalitoland, Edward von Lõngus, Kairo ja paljud teised.

2024. aastal tähistame oma 15. sünnipäeva!


 

meie manifest


1. Avalik ruum kuulub kõigile
2. Igaühe kohus on selle eest hoolitseda
3. Tänavakunsti eesmärk on rikastada, mitte rikkuda
4. Kui ei meeldi, tee üle ja tee paremini
5. Tegutse südametunnistuse, mitte seaduste järgi

2024. aasta sündmused

Festival 2024 / Tartu
PEITUS: PÄRMIKAS /TARTU 
Tänavakunsti näitus / Tallinn
Kleepsubuss / Tartu